fbpx
Close
Česká republika, 110 00 Praha Školská 695/38
+420 774 715 938
09:00 - 17:00

Pueblo Checo – projekt Česko slovenské vesnice v srdci Karibiku, Dominikánské republice 

Projekt Pueblo Checo vytvořili čeští investoři, kteří dlouho hledali vhodnou destinaci pro vytvoření druhého domova pro sebe a své partnery. To se jim nakonec povedlo přímo v srdci Karibiku, kde někteří z autorů projektu žijí již více jak 8 let a aktivně působí v oblasti turismu a nemovitostních obchodů. Protože působnost autorů projektu se jeví jako velmi úspěšná, nabízí časově omezenou možnost účastnit se jejich projektu a stát se tak dalším obchodním partnerem.

  

SPOLUPRÁCE

Protože INVESTER a jeho obchodní partneři chtějí nabídnout to nejlepší pro uživatele portálu invester.cz, domluvili společnou spolupráci za účelem koupě konkrétních nemovitostí v Dominikánské republice, které jsou ve vlastnictví autorů projektu. Samozřejmostí je možnost zprostředkování koupě nemovitosti, a to přímo pro konkrétního uživatele portálu INVESTER.

KONCEPT

Pro tento projekt uvažujeme s možností nákupu nemovitosti Casa Olga s cenou 300.000 USD. Základní informace naleznete v PDF souboru níže.

V současné době mají autoři projektu v nabídce i další nemovitosti, které naleznete v prezentacích zde:  

V případě zájmu si lze sjednat osobní schůzku s naším obchodním manažerem. Pro vážné zájemce nabídneme možnost přijet se podívat na nemovitosti osobně do Dominikánské republiky.

MONETIZACE

Vzhledem ke zkušenostem autorů projektu s pronájmem nemovitostí v uvedené destinaci, bude v případě zájmu našich uživatelů realizována správa a údržba nemovitostí i nadále autory projektu. K tomu, aby se kdokoliv mohl stát vlastníkem nemovitosti v Dominikánské republice je zapotřebí pouze platný pas. Povinná daň je u nemovitostí s cenou nad 120.000 USD = 1% z pořizovací ceny nemovitosti. U nemovitostí s hodnotou do 120.000 USD se daň neplatí, jedná se o tzv. chudobnou daň.

S nemovitostmi i apartmány jsou spojeny roční náklady cca 3% z pořizovací ceny nemovitosti, které jsou za posledních 5 až 10 let podobné. Jedná se především o tyto náklad: Daň z nemovitosti, náklady na energie, průběžné opravy nemovitosti. Pro naše klienty, kteří by měli zájem o koupi nemovisti do svého vlastnictví je rozhodující zda ji budou kupovat za účelem dlouhodobého bydlení nebo pouze přechodně. V případě, že se rozhodnete pro přechodné využívání nemovitosti je možné ji pomocí zpětného pronájmu nabídnout autorům projektu, který pokryje výše uvedené roční náklady a velmi často přinese roční zisk. Prodejní cena nemovitostí je za 70% – 80% jejich tržní hodnoty a díky tomu můžeme mít zisk již na samém začátku investice.

Nemovitosti v uvedené lokalitě mají potenciál nárustu hodnoty a jsou atraktivní díky těmto aspektům:

  • Dominikánská republika leží v krásném slunném karibském ráji.
  • Nehrozí zde problémy spojené s migrační a uprchlickou krizí, která by mohla znehodnotit trh s nemovitostmi.
  • Dominikánská republika je založena na rodinném sociálním systému, kde se mladí členové rodiny starají o starší a stát neposkytuje žádnou finanční podporu.
  • Nehrozí zde ani demografická krize, kvůli které si některé státy ssami uprchlíky zvou.
  • Jako levnou pracovní silu Dominikánci využívají Haiťany, kteří jsou velmi levní. Proto není poptávka pro jiné pracovní síle, jako například v ČR.
  • Je zde zhruba 96% Křesťanská populace a nejsou uzpůsobovány zákony žádným jiným kulturám, proto zde není prostor pro rozšiřování jiného náboženství.
  • Jediná země jako celek v rámci Karibiku, které se dnes i z historického hlediska nejméně dotýká působení živelných pohrom.
  • Cestovní ruch v Dominikánské republice zažívá velký nárust.
  • Neustále se zvyšující zájem investorů převážně z Ameriky a Kanady, díky němuž se průběžně zvyšuje hodnota nemovitostí.
  • V budoucnu by měl v oblasti Cabarete vyrůst projekt technologického a informačního zázemí pro nadnárodní společnosti Silicon Cabaree po vzoru Silicon Valley.

VLASTNICKÁ STRUKTURA

Tento projekt nabízíme výhradně formou přímého podílu, kdy se jeden či více uživatelů, spojí pomocí platformy INVESTER a zakoupí nemovitost do svého vlastnictví, případně společně založí společnost vlastnící nemovitost. Společnost INVESTER GROUP HOLDING s.r.o. je připravena kompletní proces nákupu zprostředkovat.

EKONOMIKA

Pro realizaci záměru pronájmu, je potřeba pořídit nemovitost za cenu 6.765.000 Kč. Tato částka zahrnuje náklady na pořízení nemovitosti. Podrobné informace o nemovitosti jsou uvedeny v příloze tohoto projektu. Roční výnos z pronájmu je dle dat poskytnutých autory projektu cca 9,84% za posledních 10 let. Návratnost vložených prostředků je dlouhodobá zhruba 10 let, ovšem tento projekt počítá s možností prodeje nemovitosti po 5 letech a zhodnocení vloženého kapitálu.

RIZIKO

Projekt je označen ratingem „A Střední riziko“. Kapitál je využit k nákupu nemovitosti v zahraničí. Projekt nerealizuje společnost v níž INVESTER vlastní obchodní podíl. Zájemce nebo zájemci zakupují nemovitost do svého vlastnictví.


Odpovědná osoba za projekt na Invester.cz je pan Roman Michálek / člen investičního klubu INVESTER CLUB a.s.

Máte dotaz, nebo se Vám zdá že jsme něco nezodpověděli dostatečně jasně? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy. Pokud vás tento projekt zaujal a chtěli byste se dozvědět více, budeme rádi, když se za námi zastavíte osobně a budeme moci jakékoliv otázky zodpovědět v rámci osobního jednání. Kontaktujte našeho obchodního manažera na e-mailu lukas@invester.cz nebo +420 608 822 447 pro domluvení osobní schůzky.